+48 694 489 915  biuro@efpa.pl

Newsletter EFPA Polska – Numer 32

Newsletter EFPA Polska – Numer 32, listopad 2023

XIV Kongres EFPA Polska – padł kolejny rekord!

Coroczny Kongres EFPA Polska to największe wydarzenie na polskim rynku doradztwa finansowego. Próbując sprostać względom organizacyjnym, biorąc pod uwagę liczne zainteresowanie, Fundacja EFPA Polska podzieliła Kongres na 2 dni: webinarowy i typowo konferencyjny.  

Niech przemówią liczby:  

  • rekordowa liczba uczestników – było nas ponad 1500 osób, 
  • odbyło się 10 webinarów, których łącznie wysłuchało prawie 5 tysięcy słuchaczy, 
  • wystąpiło 42 prelegentów i panelistów, 
  • pozyskaliśmy aż 34 partnerów Kongresu, 
  • ponad 50.000 wyświetleń zanotowały posty o Kongresie, 
  • jesteśmy dumni z oceny, jaką uzyskaliśmy – 4,8 na 5 punktów możliwych.  

Główne przesłania Kongresu skłaniają do myślenia z troską o przyszłości branży i nas samych, krążąc wokół ważkich problemów: 

  • dylematów społecznych i gospodarczych współczesnego świata, 
  • zrównoważonego rozwoju, 
  • sztucznej inteligencji i wpływie na doradców finansowych. 

Powiedzieliśmy też o kontynuacji wątku standardów doradztwa finansowego w Polsce: zgodnie z deklaracją z poprzedniego Kongresu EFPA Polska wspierana przez największe banki w Polsce opracowała nowy standard doradcy finansowego, dla którego zamierzamy wdrożyć do praktyki doradztwa finansowego w Polsce.  

Było inspirująco! Zachęcam do lektury Newslettera, dużo w nim relacji i podsumowań najważniejszych idei. Zapraszamy także na stronę www EFPA Polska https://kongres2023.efpa.pl/gdzie publikujemy nagrania z wystąpień kongresowych i webinarów. 

Dziękujemy Wam za uczestnictwo, prelegentom i panelistom za inspiracje, parterom i Członkom Rady Fundacji za wsparcie.  

Wielkie słowa uznania kieruję do Organizatorek: Marioli, Małgorzaty i Magdaleny: co roku ustawiacie poprzeczkę wyżej i wyżej i przeskakujecie ją w świetnym stylu! 

Do zobaczenia za rok, przed nami XV Kongres ! 

Edyta Bogacka

Edyta Bogacka

Redaktorka Naczelna Newslettera

O EFPA Polska

Rozwijamy i certyfikujemy zawodowe kwalifikacje doradców i planerów finansowych. Potwierdzamy kompetencje niezbędne w pracy z klientami oraz zgodne z wymaganiami regulacyjnymi dla doradców finansowych. Budujemy pozycję zawodową doradców finansowych w Polsce i wizerunek zaufanego powiernika finansów osobistych klientów. Dbamy o standardy etyczne doradców i stały rozwój zawodowy. Organizujemy wydarzenia edukacyjne i networkingowe dla społeczności rynku finansowego w Polsce

Fundacja na rzecz Standardów Doradztwa Finansowego, EFPA Polska jest polskim członkiem europejskiej organizacji European Financial Planning Association. EFPA to wiodące stowarzyszenie zawodowe planistów i doradców finansowych w Europie. Standardy zawodowe EFPA to wierne odwzorowanie najlepszych praktyk rynkowych, transparentność, wiarygodność, etyka zawodowa i nastawienie na stały rozwój. Aktualnie EFPA reprezentowana jest w 12 krajach Unii Europejskiej oraz współpracuje z organizacjami w kolejnych 7 krajach Europy. EFPA Polska jest jedynym podmiotem w Polsce uprawnionym do prowadzenia egzaminów certyfikujących EFPA i wydawania certyfikatów EFPA. Certyfikację doradców w segmencie wealth management, private banking i bankowości osobistej opartą na standardzie EFPA wykorzystują największe instytucje rynku finansowego w Polsce. Już ponad 1000 doradców w Polsce zdobyło certyfikaty EFPA Polska.

Przewiń na górę