+48 694 489 915  biuro@efpa.pl

DORADCA FINANSOWY EFPA ESG MA MOC, ŻEBY ZMIENIAĆ ŻYCIE LUDZI NA LEPSZE.

EFPA ESG

Ten lekko zmodyfikowany cytat z Keitha Richardsa, Szefa Personal Finance Society, UK, towarzyszy nam od X Kongresu EFPA Polska. Z roku na rok nabiera na znaczeniu i aktualności.

EFPA Polska wraz z całą społecznością Certyfikowanych Doradców EFPA i wspierających ludzi i firm, chce realnie włączać się w budowanie lepszego, zrównoważonego, zielonego świata. Nie rzucamy słów na wiatr. Na platformie europejskiej przygotowaliśmy to, na czym znamy się najlepiej. I oto jest nowy certyfikat dla zrównoważonego inwestowania: Europejski Doradca EFPA ESG 

Odpowiedzialne inwestowanie ESG nie jest już tylko ciekawostką na rynku finansowym. To fundamentalny trend, który na stałe będzie kształtował rynek finansowy, w tym kapitałowy na świecie i w Polsce.

Ochrona Planety, poszanowanie praw człowieka i różnorodności, odpowiedzialne zarządzanie firmami to trzy wymiary zrównoważonego inwestowania ESG. Każdy otwiera możliwości ważnych działań, które wpłyną w najbliższych dziesięcioleciach na życie społeczne i gospodarcze, w tym rynek finansowy. ESG staje się wymogiem biznesowym dla firm szukających kapitału i inwestycji. ESG staje jest kryterium wyboru produktów inwestycyjnych przez Klientów, szczególnie młodego pokolenia. Kompetencje z obszaru zrównoważonego inwestowania ESG stają się elementarzem każdego Certyfikowanego Doradcy Finansowego EFPA.

Misją programu jest:

 • wsparcie rozwoju inwestowania ESG w Polsce
 • stworzenie Korpusu Ambasadorów zrównoważonego inwestowania w Polsce
 • wypromowanie środowiska firm i ludzi, zaangażowanych w rozwój inwestowania ESG w Polsce

Zaangażowanie EFPA Polska w obszar ESG wspiera europejskie cele Unii Rynku Kapitałowego, CMU: 

 • odbudowa zaufania do doradztwa finansowego i doradców
 • doskonalenie standardów zawodowych doradców finansowych
 • Doradcy finansowi jako strażnicy systemu finansowego 

Nowy Certyfikat EFPA ESG Advisor to odpowiedź na potrzeby nowej generacji klienta 4.0, który inwestuje swoje pieniądze zgodnie ze swoimi wartościami, który jest zainteresowany inwestycjami, które mają dobry wpływ na otaczające środowisko i przynoszą zrównoważone rezultaty dla ludzi i Planety.

Certyfikat EFPA ESG ADVISOR to:

 • niezbędny etap stałego rozwoju zawodowego dla Certyfikowanych Doradców Finansowych EFPA 
 • potwierdzenie aktualności wiedzy i umiejętności zgodnie z ważnym trendem rynkowym ESG dla doradców finansowych, aspirujących do standardów EFPA 

Dzięki EFPA ESG ADVISOR:

 • potwierdzisz znajomość fundamentów zrównoważonego inwestowania, 
 • zyskasz umiejętność przedstawiania charakterystyki i korzyści zrównoważonego finansowania,
 • będziesz potrafił zidentyfikować potencjalne zainteresowanie Klienta zrównoważonym inwestowaniem, 
 • profesjonalnie dopasujesz produkty ESG do wartości i celów ważnych dla Klienta.

TO BĘDZIE TWÓJ WKŁAD W LEPSZY ŚWIAT.

Ścieżka do zdobycia nowego certyfikatu to 23-godzinne szkolenie online, 1-godzinny egzamin online, składający się z 30 pytań jednokrotnego wyboru.

Zapraszamy Wszystkich Certyfikowanych Doradców EFPA Polska do rozwijania swoich kompetencji, do wyróżnienia się na rynku i zdobycia nowego Europejskiego Certyfikatu EFPA ESG. Zdobycie nowego certyfikatu wypełnia roczny wymóg Stałego Rozwoju Zawodowego. 

Praktyczne informacje dostępne w linkach:

Akredytowane szkolenie, 1 termin 16 listopada – szczegóły. 

Informacje o Certyfikacie EFPA ESG Advisor znajdziecie tu. 

Mariola Szymańska-Koszyczyc

Mariola Szymańska

Prezes EFPA Polska

Przewiń na górę