+48 694 489 915  biuro@efpa.pl

Moja Droga w Doradztwie Finansowym

Moja droga w doradztwie finansowym to niewątpliwie 27 lat pracy z pasją i ciągły rozwój. To nieustanne budowanie relacji z Klientami, edukowanie ich oraz doskonalenie siebie i swoich umiejętności. Przynależność do społeczności EFPA, oraz udział w Kongresie to właśnie te miejsca, gdzie ładuję baterie, czerpię wiedzę i rozwijam się, dbając o stały rozwój zawodowy. Utwierdzam się w przekonaniu, że bycie doradcą to nie rutynowe wykonywanie zadań, ale ważne odpowiedzialne działanie w dobrze pojętym interesie Klienta.

Udział w Panelu Doradców był dla mnie ogromnym wyróżnieniem i zarazem cennym doświadczeniem. Jednocześnie skłonił mnie do refleksji nad kierunkiem zmian w bankowości. Dominacja cyfryzacji nowych technologii w wielu obszarach naszego życia, również w bankowości, mogą budzić w nas doradcach niepokój, ale właśnie Kongres, dotykając bardzo bezpośrednio tych kwestii, utwierdził mnie w przekonaniu, że dbanie o relacje i wspólne przechodzenie przez te zmiany, które również dla klientów są nowością, to przyszłość dla tego zawodu.

Zawód doradcy to zawód o wielu możliwościach, który wymaga od nas ciągłego podążania za trendami.  Tegoroczny Kongres EFPA był dla mnie esencją takiej potrzebnej wiedzy, świetnie przybliżył obowiązujące trendy. Jednak ogromne podziękowania kieruję do organizatorów Kongresu za odwagę podjęcia bardzo trudnego, a zarazem ważnego tematu doradztwa. Debata oksfordzka z kontrowersyjnie postawiona tezą „Doradca nie ma prawa  doradzać” to zdecydowanie  wydarzenie, na które czekała społeczność Doradców EFPA. Merytoryczna dyskusja pokazała mi wiele ciekawych aspektów tego zagadnienia. 

Barbara Waśko

Barbara Waśko
Senior Expert Private Banking
Certyfikowany Doradca Finansowy EFPA EFA
ING Bank Śląski S.A.

 

 

 

Moja droga w doradztwie finansowym – przez cały okres mojej pracy w bankowości (od 2004 roku) – staram się poznawać swoich klientów, czerpać od nich wiedzę i zbierać ich doświadczenia rynkowe, które w połączeniu z umiejętnościami i informacjami z różnych szkoleń, w tym z EFPy, chyba czynią mnie coraz lepszym, w tym co robię. Dużo jeszcze przede mną, ale kierunek jest obrany.

Moje premierowe wystąpienie na scenie online: garść refleksji na gorąco: bardzo ciekawe doświadczenie człowieka, który z natury jest „wycofany”, ale stara się przełamywać swoje słabości. Doborowe towarzystwo i super przygoda.

Artur ZłotkowskiArtur Złotkowski
Dyrektor ds. Bankowości Prywatnej
Certyfikowany Doradca Finansowy EFPA EFA
Santander Bank Polska S.A.

 

 

Od kilkunastu lat wykonuję ten zawód i każdego dnia pytam siebie – czy chcesz to robić do emerytury? Czy tak długo jak to możliwe chcesz brać udział w procesie edukacji ludzi z zakresu finansów i ekonomii?  Rozmawiać o rynkach finansowych, tłumaczyć po dziesiątki razy te same zasady, którymi kieruje się świat finansów, a na końcu usłyszeć – Wie Pan, ja i tak się na tym nie znam! 

Może to być frustrujące, że ludzie nie słuchają tego, co się do nich mówi. Nie chcą sami poświęcić nieco czasu, aby móc komfortowo powiedzieć: „Rozumiem doskonale, co Pan ma na myśli. Wybieram świadomie i proszę, aby mi Pan to przygotował na kolejne wspólnie spotkanie. 

Jednak z perspektywy muszę stwierdzić: „Jest o wiele lepiej niż jeszcze kilka lat temu”. Widać, że proces edukacji i szeroki dostęp do informacji zaczyna przynosić pożądany efekt. Praca doradców finansowych małymi krokami daje pozytywne sygnały zmiany ku lepszemu. To bardzo cieszy i pozwala z ulgą patrzeć w przyszłość. Moja droga w doradztwie finansowym jest jeszcze długa i pewnie wyboista. Kroczę nią już jakiś czas i nie zamierzam zbaczać z trasy. Wierzę, że obrana strategia w długim terminie przyniesie zamierzony sukces. Życzę sobie tego i swoim klientom.

Bartłomiej MatusiakBartłomiej Matusiak
Dyrektor ds.Inwestycji Klienta
Wealth Manager w iWealth
Ekspert Planowania Finansowego EFPA EFP

Przewiń na górę