+48 694 489 915  biuro@efpa.pl

AKTUALNOŚCI EFPA Polska

Zapraszamy do współtworzenia Kongresu EFPA Polska 2021

1 października spotykamy się na XII Kongresie EFPA Polska.  Spotkamy się ponownie ONLINE. Chcemy wykorzystać tę formułę, aby jeszcze mocnej poszerzyć uczestnictwo. Jak pamiętacie w zeszłym roku mieliśmy 1200 osób na Kongresie.

Kuchnia XII Kongresu już pracuje. Mamy zarys super menu. Zebraliśmy już sporo składników i przepisów na dobrze wspólnie spędzony czas. Jednak, tak jak w poprzednich latach, liczymy na Wasze zaangażowanie oraz bezpośrednie współtworzenie programu merytorycznego i aktywności kongresowych. ZAPRASZAMY do krótkiej ankiety, w której chcemy zebrać Wasze pomysły i podpowiedzi na super Kongres EFPA 2021. Kongres odbędzie się pod hasłem: MASTERCLASS DORADCÓW FINANSOWYCH. Budujemy bezpieczeństwo finansowe Klientów.

Ankieta zabierze 5 min. Kliknij w link i wypełnij https://forms.gle/bCzDFyAcrCdB6rS57. Bardzo prosimy:)

Ruszyła Akademia EFPA Polska ONLINE 2021

Mocnym akcentem rozpoczęliśmy nowy rok w Akademii EFPA Polska ONLINE. Marcin Banaszkiewicz, trener LinkedIn, twórca Human2Human Polska, podzielił się swoimi wskazówkami i podpowiedziami z zakresu budowania marki osobistej w mediach społecznościowych. W webinarze wzięło udział ponad 200 Certyfikowanych Doradców EFPA:)

Marcin to guru LinkedIna: wierzący i praktykujący:). Mówi wprost i konkretnie. Otwarcie odpowiada na pytania o tajniki LinkedIna. Każdy uczestnik dostał garść BARDZO praktycznych porad i instrukcji, jak się pokazać, żeby zostać znalezionym na LinkedInie. Co zrobić, aby wykorzystać LinkedIna do realizacji swoich zawodowych celów: budowania marki osobistej, przyciągania klientów, rozwoju zawodowego.

Teraz chcemy zrobić hałas na LinkedIn. Działamy aktywnie w mediach społecznościowych. Dołączajcie do naszej społeczności ONLINE, budujcie swoją markę osobistą i wzmacniajcie swoje kompetencje funkcjonowania ONLINE:

Profil na LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/efpa-polska/?viewAsMember=true

Profil na facebooku: https://www.facebook.com/efpapolska/

Strona www: www.efpa.pl/

W Strefie Doradców EFPA: https://efpa.pl/doradca/ , znajdziecie nagranie z webinaru. Doradcy EFPA mogą też skorzystać z rabatu na pełne 8-godzinne szkolenie Marcina. Warto skorzystać.

Wspierajmy się wzajemnie na LinkedInie. Rozwijajmy naszą społeczność ONLINE

Już 9 kwietnia EFPA Polska będzie partnerem webinaru pt. „Długoterminowe Oszczędzanie i Inwestowanie Polaków oraz usługa doradcza”, organizowanego przez Program Analityczno-Badawczy Warszawskiego Instytutu Bankowości. Będziecie mogli zapoznać się z rekomendacjami płynącymi z przeprowadzonego w 2020 roku badania, w tym: jaki powinien być docelowy model doradztwa finansowego w Polsce. Rejestrujcie się pod linkiem i zbierajcie punkty w Programie Stałego Rozwoju Zawodowego https://konferencje.alebank.pl/webinaria-pab-wib/

Największa liczba egzaminów EFPA w historii EFPA Polska

343 osoby przystąpiły do egzaminu EFPA w 2020 roku. To najwyższy roczny wynik w historii działalności EFPA Polska.

Kandydaci zdawali egzaminy na wszystkich 4 poziomach certyfikatów. Najwięcej osób zmierzyło się z egzaminem prowadzącym do uzyskania Certyfikatu Europejskiego Praktyka Inwestycyjnego EFPA EIP.

Od początku działalności, EFPA przeprowadziła 1688 egzaminów. Wydaliśmy 1191 certyfikatów. Grono 955 osób utrzymuje aktualność certyfikatów EFPA, uczestnicząc w Programie Stałego Rozwoju Zawodowego.

UWAGA! Z końcem marca, zamykamy ostatecznie raportowanie za 2020. Zadbajcie o ciągłość certyfikacji.

Trwają przygotowania do uruchomienia Certyfikatu Europejski Doradca Finansowy EFPA ESG

EFPA Polska wraz z EFPA Europa włącza się do strategicznego  procesu pobudzenia inwestycji na rzecz zrównoważonego rozwoju, w tym osiągnięcia celu neutralności klimatycznej Europy do 2050 roku. Chcemy stworzyć wśród Certyfikowanych Doradców EFPA Korpus Ambasadorów zrównoważonego inwestowania w Polsce. Zgłaszajcie swoje zainteresowanie i przyłączajcie sięJ

Zgodnie z zapowiedzią na XI Kongresie EFPA Polska, nasza organizacja uzyskała uprawnienie do potwierdzania kwalifikacji doradców w zakresie inwestowania zgodnego z zasadami ESG, od angielskiego skrótu Environmental, Social Repsonsibility i Corporate Governance, czyli w poszanowaniu zasad ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego. W 2021 EFPA Polska rozpocznie certyfikację prowadzącą do zdobycia certyfikatu EFPA ESG Advisor.

MISJA PROGRAMU:

  • Wesprzeć rozwój inwestowania ESG w Polsce
  • Stworzyć Korpus Ambasadorów zrównoważonego inwestowania w Polsce
  • Wypromować środowisko firm i ludzi, zaangażowanych w rozwój ESG w Polsce

DLA KOGO:

  • Certyfikowani Doradcy Finansowi EFPA jako niezbędny etap stałego rozwoju zawodowego
  • Doradcy finansowi aspirujący do standardów EFPA jako potwierdzenie  aktualności wiedzy i umiejętności zgodnie z ważnym trendem rynkowym ESG

PROFIL KOMPETENCJI DORADCY EFPA ESG ADVISOR

  • Zna fundamenty zrównoważonego inwestowania
  • Potrafi przedstawić charakterystykę i korzyści zrównoważonego finansowania
  • Potrafi zidentyfikować potencjalne zainteresowanie Klienta zrównoważonym inwestowaniem
  • Potrafi dobrać produkty ESG do wartości i celów ważnych dla Klienta

Śledźcie nasze zapowiedzi i przygotowujcie się do potwierdzenia nowych ważnych kwalifikacji, których oczekiwać będą klienci. Bądźmy razem w megatrendzie inwestowania ESG.

Mariola Szymańska-Koszyczyc

Mariola Szymańska-Koszczyc

Prezes EFPA Polska

Przewiń na górę