+48 694 489 915  biuro@efpa.pl

Spotykamy się w Akademii EFPA Polska online

Jeszcze nie opadły emocje po naszym październikowym Kongresie, a my już ruszyliśmy z kontynuacją naszych wirtualnych spotkań w ramach Akademii EFPA Polska online.

20 października rozmawiałam z Grażyną Witkowską-Mrozek o „Doradczym metrze z Sevres. Jak to się robi w Szwajcarii? Grażyna jest Senior Relationship Managerem w szwajcarskim UBS. Pracuje w Zurichu na polskim desku, w Zespole Central Europe. 

Rozmawiałyśmy o Jej doświadczeniach z pracy dla najbogatszych klientów w największym banku szwajcarskim, zarządzającym aktywami przekraczającymi 2 biliony euro. UBS po raz kolejny został uznany przez brytyjski Euromoney Magazine najlepszym bankiem świadczącym usługi z zakresu private banking i wealth management na świecie. Doświadczenia mojej rozmówczyni mogą więc być inspiracją dla nas tu, w kraju. Grażyna w otwarty sposób podzieliła się swoją drogą zawodową od doradcy private banking i dyrektora oddziału banku w Polsce do Wealth Managera w największym szwajcarskim Banku. Usłyszeliśmy o tym, jak wygląda organizacja pracy Wealth Managera, jakie ma wsparcie, jakie są cele i zadania, a także o tym, jakie są oczekiwania klientów. Grażyna opowiedziała nam, jakie trzeba mieć certyfikaty, aby doradzać klientom inwestycyjnie w ramach UBS. Dużo uwagi poświęciłyśmy tematowi ESG, który nabiera coraz większego znaczenia w portfelach klientów banku UBS. Cieszymy się, że spotkanie wzbudziło tak duże Wasze zainteresowanie, o czym świadczy wysoka frekwencja (było nas ponad 180 osób) oraz duża aktywność na czacie. Dziękujemy za wszystkie pytania.

Jeszcze w tym roku szykujemy dla Was dwa kolejne spotkania w ramach Akademii.

Już 4 listopada będę rozmawiała o długu korporacyjnym z Rafałem Lisem, Partnerem Zarządzającym Domu Maklerskiego CVI. W kontekście rozczarowujących wyników funduszy dłużnych w tym roku – wynikających głównie z oczekiwań inflacyjnych, a także spodziewanych wzrostów stóp procentowych – dług korporacyjny wydaje się być ciekawym rozwiązaniem. Rozmawiać będziemy m.in. o tym, jak wygląda rynek private debt w Polsce, jak mądrze zarządzać ryzykiem, aby generować stopy zwrotu przewyższające inflację. Czy w portfelach Polaków powinny być instrumenty finansowe szukające zysku w podejmowaniu ryzyka kredytowego?  

Kolejny webinar w ramach Akademii przygotowujemy z udziałem naszych reprezentantów w europejskim Think Thanku EFPA Europa. Certyfikowani doradcy EFPA, Błażej Trepiński z iWealth i Łukasz Dudek z mBanku, podzielą się z nami wnioskami z prac w międzynarodowych zespołach.

Serdecznie zapraszamy do udziału i aktywności.

Oczywiście czekamy na Wasze propozycje tematów w Akademii EFPA – o czym chcielibyście usłyszeć? Dajcie znać?

Nagrania z dotychczasowych webinarów dostępne po zarejestrowaniu w Strefie Doradców EFPA

Małgorzata Anczewska

Małgorzata Anczewska

Wiceprezes EFPA Polska

Przewiń na górę