Strona główna- Test

CERTYFIKATY EFPA

O EFPA

Fundacja na rzecz Standardów Doradztwa Finansowego, EFPA Polska jest polskim członkiem europejskiej organizacji European Financial Planning Association. EFPA to wiodące  stowarzyszenie zawodowe planistów i doradców finansowych w Europie. Standardy zawodowe EFPA to wierne odwzorowanie najlepszych praktyk rynkowych, transparentność, wiarygodność, etyka zawodowa i nastawienie na stały rozwój. Aktualnie EFPA reprezentowana jest w 10 krajach Unii Europejskiej oraz współpracuje z organizacjami w kolejnych 7 krajach Europy. EFPA Polska jest jedynym podmiotem w Polsce uprawnionym do prowadzenia egzaminów certyfikujących EFPA i wydawania certyfikatów EFPA. Certyfikację doradców w segmencie wealth management, private banking i bankowości osobistej opartą na standardzie EFPA wykorzystują największe instytucje rynku finansowego w Polsce. Już ponad 1000 doradców w Polsce zdobyło certyfikaty EFPA Polska.

INSTYTUCJE WYKORZYSTUJĄCE CERTYFIKACJĘ EFPA

EFPA W LICZBACH

0
Liczba przeprowadzonych egzaminów
0
Liczba Uczestników Egzaminów
0
Liczba Wydanych Certyfikatów
0
Aktywni Certyfikowani Doradcy Finansowi EFPA EFA
0
Aktywni Eksperci Planowania Finansowego EFPA EFP
0
Aktywni Europejscy Praktycy Inwestycyjni EFPA EIP
0
Aktywni Europejscy Asystenci Inwestycyjni EFPA EIA

WITAMY W EFPA POLSKA

Nasze motywacje

Misją EFPA Polska jest skuteczne wspieranie rozwoju profesjonalnego doradztwa finansowego w Polsce, które ma być dostępne dla wszystkich klientów, zgodnie z ich potrzebami.
Naszą wizją jest stale doskonalący się rynek usług finansowych, na którym poziom kwalifikacji doradców, wspierany kodeksem etyki i wymogiem stałego rozwoju zawodowego, gwarantuje bezpieczeństwo i efektywność korzystania z usług przez klientów, a certyfikat staje się narzędziem komunikacji pomiędzy klientami, doradcami i instytucjami rynku. Dzięki transparentności systemu, klienci wiedzą, jakimi kwalifikacjami dysponują obsługujący ich doradcy i budują swoje zaufanie. Doradcy mają czytelny obraz oczekiwań pracodawców pod ich adresem, a firmy mają pewność, że inwestując w odpowiednie kwalifikacje  pracowników będą działać w zgodzie z wymaganiami Nadzoru. Drogą do tego celu jest regulacja lub samoregulacja. W obu przypadkach pożądana jest  dobra współpraca wszystkich stron.  Naszym celem jest nowa jakość profesjonalnej opieki nad finansami osobistymi obywateli, która przyczynia się do szybszego i jednocześnie bardziej zrównoważonego wzrostu zasobności majątkowej społeczeństwa. Zarząd oraz Rada Fundacji wraz ze gronem certyfikowanych doradców EFPA w Polsce gorąco zaprasza do aktywnej współpracy wszystkich, pragnących mieć wpływ na budowanie nowoczesnej kultury finansowej w Polsce.

Co daje certyfikacja EFPA ?
  Certyfikacja EFPA to:
  • Podniesienie kwalifikacji doradców, tak aby w sposób skuteczny budowali i rozwijali długofalową współpracę z klientem, opartą na wnikliwej analizie jego profilu i potrzeb oraz wzajemnym zaufaniu;
  • Narzędzie komunikacji pomiędzy Bankiem i rynkiem oraz doradcami i klientami: certyfikat dostarcza szczegółową informację na temat zakresu, zaawansowania i jakości kwalifikacji doradców, które zostały potwierdzone certyfikatem, dostępną klientom, regulatorowi i nadzorowi oraz całemu rynkowi;
  • Przewaga konkurencyjna Banku, który może wiarygodnie potwierdzić swoje zaangażowanie i inwestycje w wysoką jakość doradztwa oraz wprowadzanie najwyższych standardów zawodowych w tym zakresie na polskim rynku.
Dlaczego jestem doradcą EFPA?

"To, co wyróżnia dzisiejszych liderów rynku finansowego to profesjonalizm, uczciwość i kompetentna kadra. Mam przyjemność pracować w firmie, która należy do liderów swojej branży. Zwiększające się udziały w rynku to nie zasługa agresywnego marketingu, czy nieuczciwych praktyk, a dobrze przygotowanych i kompetentnych pracowników.
Jednym z najważniejszych działań rozwojowych, jaki zapewnił mi mój pracodawca to udział w programie EFPA. Do tej pory nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak ważna i potrzebna moim klientom jest moja wiedza w zakresie nie tylko bankowym. ale także – a może przede wszystkim - finansowym. Już pierwszych kilka zajęć kursu uświadomiły mi zależności panujące na rynku finansowym, interakcje zachodzące pomiędzy jego uczestnikami oraz potrzeby, jakie mają lub mogą posiadać moi klienci.
Warto podkreślić, że bloki tematyczne prowadzone podczas programu nie były prowadzone przez teoretyków, lecz przez osoby, które na co dzień pracują w branży finansowej. I tak moimi wykładowcami byli dyrektorzy banków, zarządzający funduszami inwestycyjnymi, pracownicy Narodowego Banku Polskiego czy prawnicy. Zatem wiedza, którą otrzymałam od tych osób nie była tylko wyczytaną z książek teorią, lecz popartym faktami doświadczeniem.
Ważną dla mnie kwestią jest to, że po uzyskaniu certyfikatu wraz z pozostałymi uczestnikami należę do społeczności EFPA. Sam kurs, ale także występujące po nim spotkania doradców EFPA, pozwoliły mi poznać wiele niezwykle ciekawych osób. Dzięki temu, że tworzymy grupę na LinkedIn, czy spotykamy się każdego roku podczas konferencji możemy wymieniać między sobą opinie i doświadczenia, wspierać się i motywować nawzajem.
Najważniejszym beneficjentem tego kursu są jednak moi klienci. Dzięki uczestnictwu w programie EFPA oraz zdaniu egzaminu zarówno teoretycznego, jak i praktycznego szerzej patrzę na ich potrzeby. Dostrzegam i uświadamiam im tak ważne dla nich kwestie, jakimi są ochrona zdrowia, czy też zabezpieczenie emerytalne. Dzięki uczestnictwu w programie EFPA z doradcy bankowego stałam się prawdziwym doradcą finansowym. Moi klienci dostrzegają tę różnicę. Widzą, że zależy mi na zaspokajaniu ich teraźniejszych potrzeb, ale także na tym, aby w odpowiedni sposób zaplanować ich finansową przyszłość.
Wiarygodność oraz reputację wśród swoich klientów buduje się latami. Odbudowa zaufania i reputacji trwa zdecydowanie dłużej niż ich utrata. Dlatego też myślę, że każda instytucja finansowa, której zależy na budowaniu długoterminowych relacjach z klientami powinna "wyposażyć" swoich pracowników w certyfikat EFPA. To prawdziwa gwarancja jakości.

Marta Szymczak
Dyrektor Centrum Bankowości Hipotecznej
ING Bank Śląski SA

WIDEO

AKTUALNOŚCI

20.09.2019 - W dniu 20 września odbył się X Kongres Certfikowanych Doradców Finansowych EFPA Polska "CERTYFIKOWANY DORADCA FINANSOWY LEKARZEM PIERWSZEGO KONTAKTU DLA KLIENTÓW"

IMG_1584_ok_small.jpg-1560413354e884abe14d473d0c1a8a283b5b55ea70

11.06.2019 - W dniu 11 czerwca 2019 r. Rada Fundacji EFPA jednogłośnie wybrała Panią Małgorzatę Anczewską na Wiceprezesa Fundacji EFPA Polska. Społeczność EFPA cieszy się, że swoją wiedzą i doświadczeniem Pani Małgorzata Anczewska wesprze działalność EFPA.

01.04.2019 - 19 marca 2019r. Rada Fundacji na rzecz Standardów Doradztwa Finansowego podjęła decyzję o odwołaniu Jany Niedźwiedź-Glinieckiej z Funkcji Wiceprezesa Zarządu Fundacji. Decyzja wynika z wpisania działalności gospodarczej Jany Niedźwiedź-Glinieckiej pod nazwą BRIDGE.4 J. Niedźwiedź-Gliniecka z siedzibą w Gdyni na listę ostrzeżeń KNF. Podjęta decyzja nie stanowi oceny działań Jany Niedźwiedź-Glinieckiej. Rada wyraża przekonanie, że po wyjaśnieniu sprawy wpis zostanie usunięty. Ponieważ kontekst sprawy budzi wiele komentarzy i wątpliwości, a szczegóły sprawy pozostają nieznane, Rada uznała, że taka decyzja pozwoli kontynuować działania statutowe Fundacji bez niepotrzebnych nieporozumień i wątpliwości. Rada wyraża podziękowanie Janie Niedźwiedź-Glinieckiej za kilkuletnią, zaangażowaną pracę na rzecz Fundacji EFPA Polska.

Zostań Doradcą EFPA

Jeśli:

  • Pragniesz rozwinąć i potwierdzić profesjonalne kwalifikacje w doradztwie i planowaniu finansowym
  • Szukasz wzmocnienia swojej pozycji zawodowej jako doradcy finansowego
  • Chcesz być konkurencyjny i dbać o swoją wartość na rynku pracy,
  • Jeśli odczuwasz potrzebę wyjścia ponad przeciętną w swojej aktywności zawodowej, zostań Certyfikowanym Doradcą Finansowym EFPA.

Dołączysz do elitarnego grona doradców i ekspertów planowania finansowego w Polsce, pracujących aktualnie w 15 wiodących bankach i instytucjach finansowych w Polsce.

Staniesz się członkiem ponad dwudziestotysięcznej społeczności doradców EFPA w Europie i na świecie. Przekonaj klientów, że warto polegać na Certyfikowanym Doradcy Finansowym EFPA.
Napisz do nas, zadzwoń, przyjdź.
Czekamy!

Zostań Klientem Doradcy EFPA

Sprawdź, czy Twój Doradca Finansowy jest wykwalifikowany i posiada aktualny certyfikat.
Certyfikat EFPA to transparentne, potwierdzone i stale aktualizowane profesjonalne kwalifikacje Twojego doradcy. Są gwarancją rzetelności, kompetencji i etyki zawodowej Twojego doradcy finansowego.

Aktualny rejestr Certyfikowanych Doradców Finansowych EFPA znajdziesz w zakładce Rejestr Doradców EFPA.
Warto polegać na Certyfikowanych Doradcach Finansowych EFPA!

Zostań Partnerem EFPA

EFPA Polska pragnie blisko współpracować z firmami i instytucjami, tak aby:

  • Budować szerokie partnerstwo dla skutecznego wdrażania i upowszechnienia wysokich standardów zawodowych w branży doradztwa i planowania finansowego,
  • Rozwijać opracowane wzorcowe standardy zawodowe w zgodzie z potrzebami rynku i przedsiębiorstw na nim działających,
  • Wspólnie tworzyć środowisko, w którym doradca będzie umiał i mógł działać w najlepszym interesie klienta.

Jeśli jesteście zainteresowani:

 • publicznym potwierdzeniem przywództwa rynkowego w zakresie poziomu kompetencji doradców i rzetelności dostarczanych usług doradztwa finansowego dla swoich klientów,

Czytaj całość..

RAPORTY I OPRACOWANIA

ZARZĄD FUNDACJI

Mariola Szymańska-Koszczyc

Prezes Zarządu Fundacji EFPA Polska

Małgorzata Anczewska

Wiceprezes Zarządu Fundacji EFPA Polska

Masz pytanie? / Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

KONTAKT

EFPA Polska

Solec 38 lok 104, 00-394 Warszawa Polska

+48 22 18 23 171

NUMER KONTA

Nr konta tyt. opłaty certyfikacyjnej
Bank Pekao S.A
50 1240 6003 1111 0010 2648 0153

MOJE KONTO

Zaloguj

Przewiń do góry