NOWY RAPORT – ZDROWIE FINANSOWE POLAKÓW 2024
Zgodnie z definicją przyjętą przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) „Zdrowie to stan pełnego dobrostanu fizycznego, psychicznego i społecznego, a nie tylko brak obiektywnie istniejącej choroby czy niepełnosprawności” (zaczerpnięte z Constitution of World Health Organization).
Wydaje się jednak, że obok trzech wymienianych przez WHO, można wymienić również czwarty kluczowy obszar zdrowia, oddziałujący bezpośrednio i pośrednio na jakość życia ludzi – zdrowie finansowe.
Dbanie o zdrowie finansowe powinno być jednym z priorytetów dla każdego człowieka, bo ułatwia to zdrowe funkcjonowanie również w innych obszarach. Tylko czy rzeczywiście tak jest? Czym dla Polaków jest zdrowie finansowe? Jaką wagę mu przypisują? Czy dbają o nie? I czy są finansowo zdrowi? Znalezienie odpowiedzi na te pytania może stanowić niezwykle ważny punkt, pozwalający zaplanować działania, mogące podnieść dobrostan Polaków, bezpośrednio w obszarze zdrowia finansowego, ale pośrednio także w obszarach zdrowia fizycznego, psychicznego i społecznego.
Oddajemy w Wasze ręce nowy raport „ZDROWIE FINANSOWE POLAKÓW. Raport z badania ilościowego”, przygotowanego przez dr hab. Katarzynę Sekścińską z inicjatywy EFPA Polska we współpracy z PAB WIB i PFR TFI, w ramach Roku Edukacji Ekonomicznej.
Co w raporcie:
- Polacy wysoko oceniają znaczenie zdrowa finansowego: 8,15 (w skali 0-10)
- WYNIK ZDROWIA FINANSOWEGO POLAKÓW 2024 (samoocena): 4,6 (na 7-stopniowej skali)
- 60% Polaków NIE CZUJE SIĘ bezpiecznie finansowo
Zadbajmy o zdrowie finansowe Polaków. Zmianę warto zacząć od diagnozy, jak jest.
Zapraszamy do lektury naszego najnowszego raportu!
