W numerze:

Europejski Think Tank Certyfikowanych Doradców EFPA, Włochy 2017

12 października miałem ogromną przyjemność uczestniczyć w Think Tanku zorganizowanym w ramach EFPA Italia Meeting 2017  w urokliwej Wenecji. Była to doskonała okazja do poznania certyfikowanych doradców EFPA z innych krajów i wymiany poglądów na forum przedstawicieli 11 krajów. 

Rozmawialiśmy o tym, co najistotniejsze we współczesnym świecie doradców m.in. finansach behawioralnych, budowaniu długoterminowych relacji z Klientami, szansach i zagrożeniach wynikających z cyfryzacji. Miałem okazje podzielić się swoją opinią na temat zbliżającego się wejścia w życie dyrektywy MIFID II. Temat wzbudził wiele emocji, głównie negatywnych z drugiej strony wszyscy dostrzegli w zmianach szanse dla wykorzystania kompetencji certyfikowanych doradców EFPA.

Chociaż w czasie spotkania próbowano poruszyć wiele tematów i nie było szansy usłyszeć głosu przedstawicieli każdego z krajów to zdecydowanie warto było uczestniczyć w tym wydarzeniu.  Nowe znajomości, wymiana doświadczeń i oczywiście szansa na zwiedzenie olśniewających zabytków Wenecji.

Łukasz Dębczyk
Ekspert Planowania Finansowego EFPA EFP
Raiffeisen Bank