W numerze:

8 Kongres EFPA Polska oczami Doradców

"Ja co roku czekam na wrzesień, aby się spotkać w gronie rodziny EFPA Polska.

To już był 8 kongres Doradców EFPA Polska. Strach się bać, co będzie jak będzie za 2 lataJ 10 rocznica!

Z roku na rok jest nas coraz więcej. Jestem jednym z pierwszych doradców i pamiętam nasze kameralne spotkania w małej salce w Klubie Bankowca. W tym roku spotkanie „wróciło” do Warszawy i mieliśmy okazję spędzić cudowne popołudnie w  historycznym miejscu, w odbudowanej po wojnie kamienicy przy ulicy Foksal . Przyszły czasy, gdzie się ledwo mieścimy w dużej sali. To bardzo cieszy i utwierdza nas , że w przeddzień wejścia w życie MIFID II to w nas jest siła. 

Jak co roku wszystkie panele Kongresu były interesujące, bowiem otoczenie rynkowe wciąż się zmienia, a za drzwiami czeka MIFID II. Jednakże dwie ostatnie sesje miały dla mnie bardzo mocne przesłanie.  

Prezes Sławomir Lachowski, który dla nas Bankowców zawsze będzie „guru” bankowości, który stworzył innowacyjną koncepcję nowoczesnego banku dla klasy średniej MultiBank i przełomowy model internetowego banku detalicznego mBank, powiedział nam prostymi słowami, że (…)Droga jest ważniejsza niż cel. (…). Andrzej Gondek, ultramaratończyk przekazał nam z kolei, że niemożliwe jest możliwe, a granice są w nas. Gdy planujemy sukces, to myślimy o marzeniach, celach oraz kryzysach. I nie podajemy się !

A tradycyjne po oficjalnej części przyszedł czas na rozmowy w mniej formalnym otoczeniuUśmiech.  Czas ten obfitował w wymianę doświadczeń i budowanie naszych relacji.  

Do zobaczenia za rok! Już wtedy będziemy mieli kilka miesięcy doświadczeń po wejściu MIFID II i zobaczymy, jak się zmieni nasza praca."

Agnieszka Ostrowska
Certyfikowany Doradca EFPA EFA
Pekao SA

 

"Kolejny kongres EFPA, tym razem ósmy, nie tylko potwierdził, że organizatorzy potrafią utrzymać wysoką jakość tych niezwykle wartościowych dla nas doradców spotkań, ale także z roku na rok podnoszą standard i jakość tej znakomitej inicjatywy, jaką są Kongresy EFPA. Jest to wydarzenie stwarzające okazję do zapoznania się z nowościami na rynku finansowym. Mamy zaszczyt posłuchać zaproszonych, doświadczonych gości, którzy dzielą się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Na 8. spotkaniu moją uwagę przykuł wykład Pani Ewy Małyszko o PPK, która w jasny i przejrzysty sposób zaprezentowała charakter i sposób działania tego programu oraz korzyści z niego dla nas wynikające. Duże wrażenie na mnie zrobił również wykład Pana Sławomira Lachowskiego, który zadbał o podanie wielu bardzo przydatnych dla nas informacji.  Kongresy EFPA to nie tylko okazja do zdobycia najnowszej wiedzy, ważnej dla doradców, ale także jest to inicjatywa, która tworzy niezwykłe warunki do spotkania wielu certyfikowanych doradców z różnych instytucji finansowych w miłej i  przyjaznej atmosferze. Widać, ze organizatorzy coraz lepiej z roku na rok dopracowują kształt spotkań, na których widać dbałość o każdy szczegół."

Hameda Elmola
Ekspert Planowania Finansowego EFPA EFP
Raiffeisen Bank Polska S.A.

 

"Rok 2018 zbliża się wielkimi krokami, a w niejednej głowie rodzi się pytanie: „Jaki on będzie?”. Jednak zamiast zastanawiać i domyślać się, co przyniesie przyszłość, warto było wziąć udział w 8 Kongresie EFPA, który we wrześniu 2017 odbył się w Warszawie. Bo przecież wszystkich nas interesuje to „Czy”, choć może właściwsze jest pytanie „Jak dyrektywa MIFID II zmieni polski rynek kapitałowy?”, „Jak nowoczesne technologie zmienią sposób pracy i kontaktów z klientami”. A to właśnie pojawiło się na spotkaniu Certyfikowanych Doradców EFPA z ekspertami i zaproszonymi gośćmi, którzy starali się przedstawić swoje zdania na ten temat. Aby mieć swoje zdanie na temat tego, czy w najbliższej przyszłości czeka nas ewolucja czy rewolucja w swojej pracy, trzeba najpierw poznać temat, a także wysłuchać zdań innych. Ja dzięki Kongresowi wiem dużo więcej, niż gdybym nie wziął udziału w 8 Kongresie EFPA. Jednak co ważniejsze zrodził on wiele pytań w mojej głowie. Spotkanie i wymiana zdań z innymi Doradcami pozwoliły mi poznać ich opinie i bezpośrednio skonfrontować je z własnymi. Mam nadzieję, że 9 Kongres będzie jeszcze ciekawszy, bo nie można spocząć na laurach, więc zachęcam wszystkich do udziału w nim, ale także do dzielenia się własnymi przemyśleniami na bieżąco."

Jarosław Gauza
Certyfikowany Doradca EFPA EFA
ING Bank Śląski S.A.

 

 

"Kongres EFPA to świetna okazja na spotkanie z najważniejszymi fachowcami branży bankowej oraz funduszy inwestycyjnych na rynku polskim. Forum odbyło się w Centrum Warszawy. Panele były niezwykle interesujące: tematyka prawna, oceny ekspertów rynku funduszy inwestycyjnych oraz panele motywacyjne i coachingowe. Bardzo mi się podobało.

Cenię czas spędzony z autorytetami rynku oraz kolegami i koleżankami z branży zarzadzania aktywami.

Dzięki kolegom i koleżankom z EFPA Polska mamy kolejną świetną i merytoryczną imprezę w 2017r. Brawo i dziękuję!"

Rafał Michalski
Certyfikowany Doradca EFPA EFA
Fransad Gestion SA

 

"Wrzesień 2017. Villa Foksal. Urzekający zakątek Warszawy. 8. coroczne święto doradców EFPA. Znakomici zaproszeni Goście, no i najważniejsi: My - najlepsi z najlepszych - certyfikowani doradcy finansowiUśmiech Zachwycająca nobilitacja! Dla lepszej przyszłości!

Tegoroczny Kongres przyciągnął sporą rzeszę liderów finansowych w Polsce - jak zawsze zachęconych profesjonalnie przygotowanymi panelami i sesjami tematycznymi oraz wymagającą debatą strategiczną!

Wykwintne potrawy serwowane w tym klimatycznym miejscu zapewne wzmocniły pozytywne doznania uczestników!

Możliwość spotkania ekspertów, dbających w swej pracy o najwyższe standardy doradztwa finansowego z jednoczesną sposobnością pozapanelowych dyskusji z nimi, zawsze są dla mnie najwyższą wartością! Tym bardziej, że dopełnieniem tego wspaniałego dnia jest przecież wieczorna zabawa wszystkich doradców i Gości!

Czekam z wielkimi nadziejami na Kongres A.D. 2018! Tych z nas, którym nie było dane z różnych powodów uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu, już teraz zapraszam na kolejne spotkanie. Do zobaczenia! Uśmiech"

Robert Sych
Certyfikowany Doradca EFPA EFA
Bank BGŻ BNP Paribas