W numerze:

Dlaczego warto brać udział w spotkaniach EFPA?

Jest wtorek 13 września 2016 roku. Piękny słoneczny dzień, woda, błękitne niebo i las wokół …

… to nie jest początek opisu jakieś letniej przygody. Taką scenerią powitał mnie 7 zjazd Certyfikowanych Doradców EFPA. Tym razem ugościł nas ośrodek Mila w Zegrzynku nad Zalewem Zegrzyńskim. Dla mnie było to czwarte spotkanie wśród koleżanek i kolegów z branży, którzy dołączyli do grona Certyfikowanych Doradców EFPA. Na ostatnim zjeździe kolejny raz poruszany był temat MiFID 2, który dla nas doradców będzie wielkim wyzwaniem. 

Ciekawe było spojrzenie na rozwiązania typu fin-tech, które zaprezentował Jan van der Saar i przyszłość jaką niesie zastosowanie technologii w naszej działalności. Miło było poznać kolegę EFP-owicza z Hiszpanii - Germana Guevarę, który podzielił się z nami swoim doświadczeniem w pracy z klientami. Jarosław Kuźniar, będąc ostatnim prelegentem, w zgrabny sposób pokazał jak możemy tworzyć i promować własną markę, wykorzystując dostępną technologię.

Cieszę się, że z każdym rokiem grono Doradców z certyfikatem EFPA powiększa się, dzięki czemu można wymienić się doświadczeniami i spostrzeżeniami.

Do zobaczenia na kolejnych zjazdach!

Krzysztof Zygmanowski
Ekspert Planowania Finansowego EFPA EFP

mBank SA

***

Podczas Spotkania panowała przyjazna atmosfera, a zaproszeni goście w sposób otwarty i bezpośredni odpowiadali na pytania. 

Panel dyskusyjny oraz prezentacja z KNF bardzo mi się podobały. Natomiast naprawdę ogromne wrażenie zrobiła na mnie prezentacja dotycząca planowania finansowego, którą prowadził German Guevara. Wśród istotnych dla rynku i instytucji finansowych aspektów prawnych to właśnie „Efpowicz” z Hiszpanii przypomniał w swojej świetnej prezentacji, że najważniejszy w naszej pracy jest i zawsze będzie klient oraz jego cele.

W tegorocznym spotkaniu Certyfikowanych Doradców EFPA Polska uczestniczyłam po raz pierwszy. Gdyby tylko była taka możliwość, zarezerwowałabym terminy w kalendarzu na kilka lat w przód, aby mieć pewność, że kolejne spotkanie mnie nie ominie.


Marta Jurewicz-Jancz
Certyfikowany Doradca EFPA EFA

ING Bank Śląski S.A.

 *** 

Dla mnie i myślę, że dla pozostałych uczestników spotkania, była to przede wszystkim okazja do poznania tego, co nas czeka w najbliższych miesiącach, jak również przyszłości, jaka rysuje się dla naszej profesji w obliczu postępu technologicznego. Udział w spotkaniu to była także okazja do zawarcia nowych znajomości, wymiany doświadczeń i  opinii o sytuacji na rynkach finansowych.  Myślę, że spotkanie z Jarosławem Kuźniarem również było bardzo cenne i pozwoliło spojrzeć szerzej na temat budowy swojego wizerunku  w sieci, ale nie tylko.  Całe spotkanie odbyło się  w świetnej atmosferze, było znakomicie zorganizowane i dało się wyczuć, że jesteśmy grupą zawodowców, którzy czują potrzebę ciągłego doskonalenia, oczywiście z EFPA!


Paweł Plata
Certyfikowany Doradca EFPA EFA

Bank Zachodni WBK

*** 

7 Spotkanie Certyfikowanych Doradców EFPA… inspiracja do dalszej pracy, doskonalenia warsztatu doradcy i zastanowienie się nad tematem rozwoju doradztwa finansowego w Polsce. Przed nami coraz krótsza droga do tak powszechnego stosowania tej usługi, jak w innych krajach europejskich.

W obliczu nadchodzących zmian w Polsce rola doradcy finansowego stanie się niezmiernie ważna. Wiele instytucji finansowych zaczyna przygotowywać swoich pracowników już dzisiaj, dbając o ich rozwój i kwalifikacje, co jest możliwe m.in. dzięki nowej ścieżce certyfikacyjnej EFPA.

Bardzo ważną sprawą jest kształtowanie osobistej marki zawodowej, dzięki której mamy możliwość kreowania siebie. Nasza aktywność w społeczności EFPA daje poczucie osobistego wpływu na kształtowanie zmian.

Procesy, o których dyskutowaliśmy podczas spotkania, są bardzo ważne dla przyszłości rynku kapitałowego w Polsce i co za tym idzie, dla nas jako doradców finansowych, kształtujących ostateczny produkt dla klienta.


Ewa Machowska
Certyfikowany Doradca Finansowy EFPA EFA

ING Bank Śląski S.A.

 ***

Uczestnictwo w 7 Spotkaniu Certyfikowanych Doradców Finansowych EFPA pozwoliło mi po raz kolejny poszerzyć moją wiedzę w zakresie przyszłości rynku kapitałowego w Polsce.  Dyskusja z liderami rynkowymi wskazała na kierunki, w których się poruszamy, w tak niepewnym i trudnym otoczeniu rynkowym. Tutaj kieruję podziękowanie dla wszystkich uczestników panelu dyskusyjnego.

Uczestnictwo utwierdziło mnie w przekonaniu, że spotkania Certyfikowanych Doradców EFPA pomagają w budowaniu osobistej marki doradcy finansowego, poszerzają wiedzę i profesjonalne przygotowanie do świadczenia tego zawodu.

Dziękuję raz jeszcze organizatorom spotkania i mam nadzieję do zobaczenia za rok!

Małgorzata Stelmach
Certyfikowany Doradca Finansowy EFPA EFA

PKO Bank Polski SA