W numerze:

Edyta Bogacka
Redaktor Newslettera
EFA EFPA
Co nowego w EFPA Polska?

Po dłuższej przerwie przed Wami kolejny numer Newslettera Doradców EFPA Polska. W tym numerze kontynuacja tematu MIFID II, aktualności, stałe felietony doradców EFPA z mWealth Management SA i nowość: EFPA Polska w mediach społecznościowych, czyli jak EFPA Polska zamierza popularyzować swoją misję i docierać do znacznie szerszego niż dotychczas kręgu odbiorców. 

A jest nas coraz więcej!

Od początku działanosci EFPA Polska przeprowadziła 44 egzaminy, w wyniku których wydano 582 certyfikaty EFPA EFA i EFPA EFP. Aktualna liczba certyfikowanych doradców EFPA wynosi 382, gdzie 340 osób posiada certyfikat EFPA EFA, 78 osób - certyfikat EFPA EFP. W trakcie studium jest 81 osób. 

Już dzisiaj zapraszamy całą społeczność Doradców EFPA na coroczne spotkanie, które odbędzie się we wrześniu. Nie zabraknie merytorycznych dyskusji i prezentacji, a także ciekawych zajęć integracyjnych. Ci z Was, którzy uczestniczyli w ubiegłym roku w tym wydarzeniu, podkreślali własnie ten walor imprezy. Liczymy na nie mniejszą niż w ubiegłym roku frekwencję. Czekamy na Wasze pomysły i podpowiedzi odnośnie części merytorycznej spotkania, jak i integracyjnej. Podzielcie się z nami tymi pomysłami - od teraz jest to proste - wystarczy wejść na naszą stronę na LinkedIn i zamieścić komentarz.

Oprócz stale realizowanych zadań i aktywności takich jak: przeprowadzanie egzaminów EFPA EFA i EFPA EFP, prowadzenia Programu Stałego Rozwoju Zawodowego EFPA, czy promowaniu działalności Fundacji, przyjęliśmy do realizacji w tym roku nowe i ambitne cele. Wśród nich należy wskazać działania, zmierzające do uzyskania akredytacji dla dwóch nowych certyfikatów EFPA: European Investment Asistant oraz European Investment Practitioner. Będzie to oferta dla pracowników i instytucji finansowych, udzielających informacji o produktach finansowych oraz świadczących podstawowe usługi doradztwa inwestycyjnego. Szerzej piszemy o tym w części dotyczącej  Wytycznych dla oceny wiedzy i kompetencji” doradców finansowych w ramach MiFID II.

Istotnym wątkiem prac Fundacji jest kontynuacja rozmów w KNF w celu prezentacji nowej pełnej, 4-stopniowej ścieżki certyfikacyjnej EFPA, odpowiadającej wymogom MIFID II i Wtycznym EFPA. Celem Fundacji w tych rozmowach jest wypracowanie formuły uznawania certyfikatów EFPA przez KNF.

Chcemy rozwinąć aktywności EFPA Polska w mediach społecznościowych: LinkedIn, Facebook. Chcemy poszerzać w ten sposób rozpoznawalność działalności Fundacji, uzyskać szersze grono obserwatorów i uruchomić nową i szybszą formułę kontaktu z Wami. Więcej na ten temat w artykule Jany Niedźwiedź-Glinieckiej.