W numerze:

Spotkanie EFPA w relacjach doradców
Ostatnie spotkanie Doradców EFPA, które odbyło się w połowie września nad pięknym Zalewem Zegrzyńskim, było dla mnie sporym zaskoczeniem.  Spodziewałam się kameralnego spotkania z grupą kilkunastu zaprzyjaźnionych osób, a tu niespodzianka. Frekwencja dwa razy wyższa niż rok temu. Dodatkowo trzeba zauważyć, że grupa okazała się bardzo "rozrywkowa". Takiej zabawy do późnej nocy, w tak licznym gronie, nikt się nie spodziewał.
Zdjęcie z sesji photocoachingu pt.: "Sens"    

Ale już bardziej poważnie.

Czym dla mnie było to spotkanie? W przeciwieństwie do wielu uczestników, dla mnie był to moment pewnego podsumowania. To ponad rok temu, będąc na takim właśnie  spotkaniu, podjęłam decyzję, że nie chcę dłużej pracować dla Instytucji,  ale dla  Klienta. Wiedząc, czego na 100% nie chcę, było mi łatwiej zdecydować, co chcę robić. Dla wielu pewnie zdecydowałam się na trudną drogę, ale myślę, że warto. Tym większym zaskoczeniem była dla mnie tematyka naszego panelu dyskusyjnego, dotyczącego MIFID II i "Białego Rycerza", który zaopiekuje się tymi klientami odrzuconymi przez banki. Cieszy mnie to, że Doradcy EFPA dostrzegają problem klientów zbyt bogatych, aby być obsługiwanymi w części detalicznej banku, a jednocześnie zbyt biednymi, aby stać się klientami Private Bankingu. Tym samym, pojawia się myśl, co ja chcę z tym zrobić? Czy nie warto pochylić się nad tymi klientami ?

W moim odczuciu  nasze spotkania mają dwa bardzo ważne zadania:

1. Naszą integrację - i to wychodzi z każdym spotkaniem lepiej. Nie wiem, jak skończy się spotkanie za rok :-)))

oraz

2. Zostawić nam  jakąś  ideę, która małymi kropelkami będzie  wwiercać nam się w nasze  myśli. Po to, aby zmieniać naszą pracę, sprawiać, aby była dla nas bardziej satysfakcjonująca.

Rok temu było to hasło "szacunek". Z tym słowem zaczęłam budować swoją przyszłość.  W tym roku bardziej bajkowo - "Biały Rycerz" i jakby to ująć: w listopadzie "przywdziewam zbroję".

Każdemu z Was życzę szczęścia w czerpaniu inspiracji z naszych spotkań.

Nie wiem jak Wy, ale ja mam, o czym myśleć.

Do zobaczenia za rok.

Zdjęcie z sesji photocoachingu pt.: "Szczerość" 

Wioleta Nydza
Certyfikowany Doradca EFPA EFA