W numerze:

Warto polegać na Certyfikowanych Doradcach Finansowych EFPA!


25 września  br. spotkaliśmy się na corocznym,  już 5. Spotkaniu Certyfikowanych Doradców EFPA. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem: „Doradca finansowy: pasterz, wilk, czy owca?”. Wspólnie szukaliśmy motywacji, energii i skutecznych sposobów na to, abyśmy mogli pracować z klientami  w przekonaniu, że zaspokajając ich potrzeby, realizujemy cele pracodawcy i jesteśmy w zgodzie z naszymi wartościami. Dyskutowaliśmy o postawach etycznych w zawodzie doradcy, o zaangażowaniu doradców w propagowaniu tych postaw, a także o budowaniu wzajemnego zaufania. Motywem przewodnim spotkania był nowy Kodeks Etyki EFPA.


Po raz kolejny swoje podwoje otworzyło przed nami wyjątkowe miejsce pod Warszawą, zwane Oczyszczalnią. Tym razem gościliśmy w Stodole Grzechów i Cnót, która  nie tylko swoja nazwą doskonale dopasowała się do tematu spotkania.

Uczestnikami spotkania byli Certyfikowani Doradcy Finansowi EFPA EFA oraz Eksperci Planowania Finansowego EFPA EFP, którzy na co dzień pracują w:  BGŻ Optima, Deutsche Bank Polska SA, ING Bank Śląski SA, mBank SA, Nordea Bank Polska  SA, Pekao SA, Raiffeisen Bank Polska SA. oraz Domu Inwestycyjnym Xelion. Do doradców dołączyli przedstawiciele Rady EFPA Polska: Włodzimierz Grudziński – Przewodniczący, Barbara Stęchły – Wiceprzewodnicząca, Edyta Bogacka – Członek i  Krzysztof Dresler – Członek i Przewodniczący Komisji Etyki EFPA Polska. Partnerami spotkania byli: SKARBIEC TFI, reprezentowany przez Piotra Dygasa oraz BPS TFI, które reprezentował Prezes Jacek Więcek.

Program spotkania był mocno merytoryczny, niekonwencjonalnie inspirujący, zaskakująco filmowy oraz  intensywnie interaktywny. Nie zabrakło niespodzianek i mile spędzonego wspólnie czasu, choć tego zawsze za mało. Spotkanie prowadziła Mariola Szymańska-Koszczyc, Prezes EFPA Polska.

Ostatnią, ale nie mniej ważną częścią spotkania były  wieczorne, nieformalne rozmowy. Świetnym wprowadzeniem była prezentacja pasji Doradców EFPA. Dzięki trójce efpowskich pasjonatów – Krzysztofowi Zygmanowskiemu, Piotrowi Słodowiczowi i Rafałowi Madejowi – mogliśmy zobaczyć całkiem inne oblicze EFPY Polska: pojeść, popić domowych specjałów i pośmiać się z nietypowych doświadczeń co poniektórych z naszego „bractwa”.

Po raz kolejny  potwierdziło się hasło, że warto polegać na Certyfikowanym Doradcy EFPA!.

Zapraszam do lektury tego specjalnego wydania Newslettera poświęconego temu wydarzeniu.

Edyta Bogacka
Redaktor Newslettera
EFA EFPA